Çocuk İhmali ve İstismarı Eğitimleri gerçekleştirildi.

10 Haziran 2022 Cuma

Giresun Üniversitesi, Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim  Müdürlüğü işbirliğiyle, Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu faaliyetleri kapsamında düzenlenen Çocuk İhmali ve İstismarı Eğitimleri, 06 Haziran 2022 Cuma günü, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Cengiz Aymatov ve Mevlana Celaleddin Rumi Konferans salonlarında gerçekleştirildi.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Psikolojik Danışmanlara Yönelik hazırlanan eğitimlere yaklaşık 100 Psikolojik Danışman katılırken, içerik ve sunumlarının geliştirilmesinde Üniversitemiz akademisyenlerinden Doç. Dr. Emel BAHADIR YILMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Cansu ÇOBANOĞLU OSMANLI, Dr. Öğr. Üyesi Nurullah ÇALIŞ ve Öğr. Gör. Gülizar MOLLAMEHMETOĞLU görev aldı.

Eğitimlerde; "İhmal ve İstismar Türleri", "İhmal ve İstismara Maruz Kalan Çocuklarda Psikiyatrik Bozukluklar", "Kriz ve Krize Müdahale", "İhmal ve İstismar Vakalarında Mağdur Çocukla İlk Görüşme", "Aile İle İletişim ve Sosyal Hizmetler" ve "Çocuğun Korunması" gibi başlıklar altında sunumlar gerçekleştirildi